15.12.10 --
Podzimní valná hromada ACPP
Řádná 44. valná hromada ACPP, jejíž program byl připravován na jednání představenstva asociace v Mikulově (5. 11. 2010), se měla konat v hotelu Baroko v Praze 10 – Malešicích dne 2. prosince 2010. Tato VH však musela být, především z důvodu sněhové kalamity, zrušena a odložena. Nový termín 44. VH ACPP je zatím stanoven na 20. ledna 2011, opět v Praze 10 v hotelu Baroko.
 
Na programu této valné hromady bude především schválení rozpočtu ACPP pro rok 2011. Hospodaření bylo naplánováno již bez příjmů a výdajů souvisejících s vydáváním časopisu P+C. Projednána musí být také smlouva o kolektivním vyjednávání na rok 2011. V otázce možného rozšíření vyšší kolektivní smlouvy na další subjekty bylo dohodnuto se zástupci odborů omezení případného rozšíření výhradně na kategorie 17.11 - Výroba buničiny a 17.12 - Výroba papíru a lepenky. Všechny kategorie zpracovatelů budou z případného rozšíření vyloučeny.
VH bude také seznámena s průběhem jednání o možnostech dalšího vydavání časopisu Papír a celulóza. Mimo VÚPC Bratislava byla oslovena nakladatelství Economia, ČON (České a slovenské odborné nakladatelství, pobočka DFV), dále pak projevila zájem o P+C i vydavatelství Svět tisku a Richtr & Co. Na základě osobních jednání a písemně předložených návrhů představenstvo ACPP rozhodlo vydávání časopisu předat na rok 2011 společnosti Svět tisku s. r. o.
V listopadu se zástupci sekretariátu ACPP účastnili na konferenčních akcích pořádaných Společností tisku (seminář „Zvýšení ziskovosti, systémové řízení kvality spolehlivě a efektivně“ v Praze 10. 11. 2010) a Společností průmyslu papíru a celulózy (odborný seminář „Příprava papíroviny“ v Bořeticích dne 24. a 25. listopadu 2010). Po bořetickém semináři zasedalo také předsednictvo SPPC a jednalo o akcích, chystaných na příští rok. Jde hlavně o zajištění konference Papír – Tisk – Obaly (Potiskování papírů a lepenek) při veletrhu PRINTexpo v Brně dne 4. května 2011 na jejíž organizaci a přípravě programu se budou podílet i zástupci ACPP.
 
Jste 140457. návštěvník našeho webu.