10.05.11 --
Teresa Presas na pozvání ACPP v Brně
Dne 4. května 2011 se konala v brněnském Kongresovém centru na výstavišti v rámci doprovodného programu veletrhu PRINTexpo konference SPPC, odborné skupiny Papír – Tisk – Obaly s názvem „Potisk obalových materiálů a lepenek“. Nejvýznamnějším řečníkem konference byla paní Teresa Presas, generální ředitelka CEPI (Konfederace evropských papírenských průmyslů), která zahajovala odpolední program této akce. Ještě předtím se zúčastnila pracovního oběda se členy představenstva ACPP a byla přijata generálním ředitelem a. s. Veletrhy Brno panem Jiřím Kulišem. Paní Teresa Presas si také prohlédla veletrh PRINTexpo.
 
Hlavní prezentace generální ředitelky CEPI se pak uskutečnila v podvečer na otevřeném 6. diskusním fóru ACPP, na které byli vedle členů ACPP pozváni i zástupci dalších partnerských svazů a sdružení a papírenských firem. Zde byla tématem velmi zajímavé prezentace paní Teresy Presas aktuální problematika papírenského průmyslu na evropské úrovni, především pak v souvislosti se dřevem, sběrovým papírem a energiemi (včetně problematické otázky spalování biomasy) a návazně proběhla i velmi otevřená diskuze k nastíněným tématům.
Náročný program dne byl zakončen tradičním papírenským společenským večerem v Moravské chalupě, společným pro účastníky konference SPPC i diskuzního fóra ACPP.
 
Jste 140457. návštěvník našeho webu.