05.03.12 --
Vzpominka na ing. Langthalera
Dne 24. února 2012 zemřel po dlouhé a těžké nemoci pan ing. Jan Langthaler, dlouholetý ředitel SOŠ a VOŠ obalové techniky ve Štětí, která je členským subjektem ACPP.
 
Narodil se 15. 2. 1953. Po maturitě na vyhlášené papírenské škole v Hostinném absolvoval odborné studium na VŠCHT v Pardubicích a svému následnému vzdělávání se věnoval vždy i v průběhu dalších let (UJEP Ústí nad Labem - státní zkouška z anglického jazyka, Masarykův ústav vyšších studií Praha, Sheffield Hallam University - Certificate, and Diploma in Management, ČVUT Praha - doplňkové pedagogické studium, absolvoval i tříměsíční stáž v rámci Fulbrightovy nadace v USA - school administrators).
Od roku 1990 byl ředitelem papírenské odborné školy ve Štětí, která se v posledních letech zaměřila hlavně na obalovou techniku (včetně vyššího odborného studia) a počítačové technologie.
Průběžně také publikoval řadu textů o obalové technice v odborných časopisech a je autorem učebnice odborného anglického jazyka Packaging and Graphic Design pro VOŠ obalové techniky. V poslední době se věnoval také e-learningu, testování na PC a grantové činnosti.
Jan Langthaler měl i řadu dalších poměrně různorodých zájmů – hudbu, sport, závěsné létání nebo bungee jumping. Nyní však na něj budeme už jen vzpomínat, a to nejen jako na papíráka, ředitele odborné školy a účasníka řady valných hromad a odborných akcí ACPP, ale především jako na dobrého člověka a kamaráda.
Představenstvo ACPP
 
Jste 140457. návštěvník našeho webu.