ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
ACPP na počátku roku 2018

ACPP na počátku roku 2018

16.04.2018

Nejvýznamnější akcí na které se podílela Asociace českého papírenského průmyslu na přelomu února a března letošního roku byl již 30. ročník oborového veletrhu EmbaxPrint, u jehož počátku v roce 1969 stály právě československé papírenské, hlavně pak zpracovatelské, společnosti. Letošní obalový veletrh probíhal za mrazivého počasí na Brněnském výstavišti v návaznosti na potravinářské veletrhy Salima, což je logické spojení, neboť potravinářské firmy jsou významnými odběrateli obalů z papírů a lepenek.

Jako v dlouhé řadě předcházejících ročníků Embaxu se zde prezentovala reprezentativním stánkem také ACPP. Ve společné expozici představily svoji produkci společnosti Huhtamaki z Přibyslavic (nasávaná kartonáž), KRPA PAPER z Hostinného (balicí nepromastitelné papíry a sáčky), Corex Group z Vyškova (spirálově vinuté dutinky a trubice) a PAPCEL z Litovle (stroje a zařízení pro papírenský průmysl). Již po několikáté také prezentovala práce svých studentů VOŠ obalové techniky a SŠ ze Štětí, hostem na stánku pak již tradičně byla společnost BENZ HMB Czech, sídlící rovněž ve Štětí (měřicí technologie pro kvalitativní kontrolu jakostních parametrů papírů, lepenek apod.). Společná expozice ACPP patřila k nejvýraznějším z pohledu původního zaměření veletrhu Embax na obaly. Ostatních výrobců papírových obalů a tiskárenských společností se letos prezentovalo jenom několik, převládali tentokrát jednoznačně vystavovatelé z oboru balicích zařízení. Samostatný stánek měla opět i členská společnost ACPP CIVEST Group.

ACPP se zúčastnila aktivně také doprovodného programu veletrhu EmbaxPrint a pořádala druhý den odpoledne přednáškovou akci zaměřenou, vedle úvodního představení činnosti asociace, hlavně na sběrový papír (Jaroslav Tymich, EURO WASTE), nasávanou kartonáž (David Bříza, Huhtamaki) a obaly na bázi papírů a lepenek na balení piva (L. Ernst, Smurfit Kappa).

Na zahajovacím ceremoniálu veletrhů SALIMA a EmbaxPrint, který se konal první den akce v Rotundě pavilohu A, byly po úvodních projevech vyhlašovány výsledky soutěží Zlatá Salima a Zlatý EmbaxPrint. Prezident ACPP pan J. Tymich zde také převzal z rukou generálního ředitele BVV čestné uznání za dlouholetou spolupráci a odbornou záštitu nad veletrhem.

Představenstvo a sekretariát ACPP

V průběhu veletržního dění se rovněž uskutečnilo pravidelné řádné jednání představenstva ACPP, kde mimo běžného programu došlo také k volbě prezidenta ACPP, kterým se stal ing. Jaroslav Tymich, viceprezidentem pak byl jmenován ing. Roman Senecký. Na jednání představenstva se současně se svojí funkcí rozloučil ředitel sekretariátu ACPP pan ing. Zdeněk Musil a byl zde představen jeho nástupce ing. Ivan Ševčík, který se ujal této funkce ke dni 1. 3. 2018.

Pravidelná jarní valná hromada ACPP se bude konat dne 16. května 2018 v Červené Řečici, když hostitelem bude členská společnost CEREPA a. s.

Projednávána byla i příprava již 4. ročníku odborné konference zaměřené na sběrový papír, která se uskuteční dne 18. září 2018, opět v jihomoravském Kurdějově.

Ve spolupráci se Svazem průmyslu papíru a celulózy při ČSVTS bude také ACPP opět zaštiťovat i připravovanou odbornou, technicky zaměřenou konferenci o papírových obalech (7. 6. 2018 v Hustopečích) a seminář o tissue papíru dne 21. listopadu v Bořeticích. -JML-

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz