ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
dílna ručního papíru

ACPP a Dílna ručního papíru

28.08.2020

Asociace českého papírenského průmyslu a její členské firmy výrazně finančně i materiálově podporují Dílnu ručního papíru v Litoměřicích. Seznámení se s realizací druhé fáze projektu proběhlo koncem srpna.

Občanské sdružení Dílna ručního papíru bylo založeno v roce 2003 nadšenci, výtvarníky a technology s cílem předat celoživotní profesní i zájmové zkušenosti s tradiční výrobou ručního papíru veřejnosti. Sdružení sídlí v starobylé věži hradebního opevnění města Litoměřice. Předsedkyní a zakladatelkou sdružení je paní ing. Irena Štyrandová, původně profesorka odborných předmětů na Vyšší odborné škole obalové techniky a střední škole ve Štětí. Ručním papírem se zabývá od 80. let a od r. 1996 vystavuje obrazy, artefakty a tapiserie z papíru samostatně i na společných výstavách v ČR.

Dílna RP v letošním roce prošla velkými změnami a vrací se ke svému původnímu určení. Byly rozšířeny muzejní a edukační prostory a upraveny dříve prostory výstavní. Návštěvník Dílny tak nyní získává ucelený přehled o historii, technologii a zajímavostech z výroby papíru, to vše v jednom komplexně koncipovaném výstavním projektu.

Asociace českého papírenského průmyslu se přihlásila k podpoře projektu v roce 2019 a dle připraveného a odsouhlaseného postupu byla v 1. čtvrtletí 2020 realizována první etapa (příspěvek ACPP 35 tis. Kč) a v období červen až srpen pak druhá etapa akce (příspěvek ACPP 40 tis. Kč). Členské firmy ACPP se do realizace projektu zapojují operativně, individuálně, především poskytováním svých papírenských produktů a další materiální pomocí.

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz