ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
ACPP a a Sněm SP ČR na MSV 2018

ACPP a Sněm SP ČR na MSV 2018

02.11.2018

Zástupci Asociace čského papírenského průmyslu se první den MSV v Brně (1. října 2018) zúčastnili na Sněmu SP ČR, který se konal jako tradičně v Rotundě brněnského výstaviště.

Letošní Sněm u příležitosti oslav 100 let založení Svazu průmyslu a 100 let od založení Československé republiky byl výjimečný. Zúčastnili se ho vedle prezidenta SP ČR p. Hanáka (a zástupců členských firem svazu), premiéra Babiše a členů vlády ČR také představitelé slovenské vlády, v čele s premiérem Pellegrinim a rovněž zástupci slovenských průmyslových svazů. Byla zde také předávána ocenění významným pracovníků SP, mezi nimiž byl i pan Tomáš Šabatka, dřívější prezident ACPP.

Firmy, sdružené v SP ČR, na sněmu v průběhu jednání prezentovaly apel na českou vládu, aby se snažila omezit byrokracii, zrychlila budování digitální i fyzické infrastruktury, podporovala vědu, výzkum a vzdělanost a pomáhala firmám při exportu. Jen tak se ČR bude moci přiblížit ke skupině dvaceti nejvyspělejších zemí světa. Česko stále ještě zaostává v kvalitě institucí, infrastruktury či organizaci vzdělávacího systému, zejména v oblasti technického vzdělání. Rezervy má také v dostupnosti vědců a technických pracovníků či v praktické spolupráci firem a univerzit. Vláda by měla také zrychlit zavádění e-governmentu.

Mezinárodní strojírenský veletrh

Brněnské výstaviště žilo pět dní průmyslem a nejvyspělejšími technologiemi. Expozice 1651 vystavujících firem, z toho 800 z 32 zemí světa obsadily plochu více než 45 tisíc metrů čtverečních. Vysoký byl i zájem návštěvníků, kterých přišlo více než 80 tisíc.

MSV 2018 proběhl ve znamení významných jubileí. Slavil se nejen šedesátý ročník nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu střední a východní Evropy, ale také 90 let od založení brněnského výstaviště a 100 let od vzniku Československa. Partnerskou zemí bylo Slovensko. Sto let společné průmyslové historie připomněla unikátní výstava 100RIES, která ukázala stovku průmyslových legend uplynulého století. Mezi 45 exponáty výstavy bylo i 11 světových unikátů a replika sochy T. G. Masaryka frézovaná přímo před zraky návštěvníků robotem.

Naprostá většina exponátů letošního ročníku se neohlížela do minulosti, ale naopak ukazovala budoucnost. Hlavní téma Průmysl 4.0 bylo hmatatelně přítomno v mnoha expozicích, kde pracovaly roboty a stroje s plně automatizovaným autonomním řízením výrobního procesu.

Nejbližší významnou akcí, pořádanou ACPP je podzimní Valná hromada, která se uskuteční dne 6.11. 2018 u hostitelské společnosti Huhtamaki v Přibyslavicích. Na jednání VH bude navazovat odborný program a diskuze s ředitelem CEPI, panem Sylvianem Lhote.

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz