ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
ACPP na jaře 2014

ACPP na jaře 2014

15.04.2014

Hlavní náplní práce sekretariátu ACPP v závěru února byla organizace a zabezpečení bezchybného fungování společné expozice členských firem na veletrhu Embax. Představilo se zde hned u vchodu do pavilonu B brněnského výstaviště šest papírenských a dodavatelských subjektů, které reprezentovaly především zpracovatelské obory daného odvětví. Jejich přítomnost a výslednou spokojenost s účastí ovlivnily hlavně současně probíhající potravinářské veletrhy (SALIMA), kde byly přítomny četné firmy vyžívající právě obaly na bázi papírů a lepenek, tedy vlastně zákazníci, kteří zde nenarazili na prakticky žádnou další konkurenci. Samostatně se na Embaxu prezentoval členská firma papírenské asociace CIVEST Praha.

Počátkem března pořádala svoji 16. výroční konferenci v Praze společnost RISI, zabývající se globálními informacemi v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. Akce se nazývala celým jménem Risi European Pulp & Paper Outlook Conference a zúčastnilo se jí v sále hotelu Marriot cca 220 účastníků nejen z Evropy, ale i USA a Asijských zemí. Úvodní přednášku měl pan M. Mensing (CEPI), za český papírenský průmysl byli přítomni pan J. Žižka (Mondi), který měl druhý den také jednu z prezentací a pan M. Lešikar ze sekretariátu ACPP.

Na akci RISI v Praze bezprostředně navazovala ve dnech 12. a 13. 3. v Bratislavě konference Wood, Pulp & Paper – Polygrafia Academia 2014. Papírenská část programu, který zahajoval opět pan M. Mensing z CEPI, byla zaměřená na materiály, chemikálie a paliva z obnovitelných zdrojů. Přímo na konferenci v hotelu Tatra navázalo dvoustranné jednání zástupců ACPP (pánové Sedláček, Klimša, Mlynář a Lešikar) se zástupci ZCPP SR (pánové Vajs, Boháček a Dlhopolček). Poté následoval společný pracovní oběd, ke kterému se ještě připojil i pan Mensing (CEPI) a hlavní organizátor konference WPP pan Šutý (STU Bratislava). Zde se jednalo především o aktuální problematice evropského papírenského průmyslu a postojích CEPI vůči EU.

Z další činnosti asociace je třeba připomenout také řádné zasedání představenstva ACPP u Jihlavy ještě před veletrhem Embax. Další jednání představenstva a Valná hromada ACPP se uskuteční 22. 5. 2014 ve Štětí. Řady aktivit a jednání o dřevní hmotě mezi ACPP a partnerskou ALDP s dalšími subjekty se zúčastnil pan Mlynář.

Uskutečnila se také další jednání na úrovni MŽP ČR a SP ČR ve věci odpadového zákona a recyklace, kde ACPP zastupuje pan Tymich a rovněž jednání na SP ČR se zástupci MPO ČR ohledně přípravy výhledu vývoje odvětví a předpokládaných spotřeb energií (EEN) až do roku 2040 (Ekonomická analýza návrhu Stání energetické koncepce).. P. Lešikar zastupoval ACPP na Valné hromadě partnerského Svazu polygrafických podnikatelů dne 27. 3. 2014 v hotelu Naháč.

Počátkem dubna se zástupci sekretariátu zůčastnili na lesnickém veletrhu Silva Regina v Brně a p. Mlynář se podílel spolu s panem Paříkem (Wood & Paper) na organizaci zasedání lesnického výboru CEPI v Karlových Varech a Krušných horách ve dnech 10. a 11. 4. 2014.

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz