ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
recyklace a trh sběrového papíru

recyklace a trh sběrového papíru

09.08.2017

Asociace českého papírenského průmyslu (ACPP) sděluje odborníkům z oboru sběrového papíru, že se blíží termín dalšího, již třetího ročníku naší specializované mezinárodní odborné konference (semináře) pod názvem Recyklace a trh papíru pro recyklaci v ČR a na Slovensku 2017. Nejenom u nás, ale i v SR a dalších sousedních zemích aktuálně prožíváme, že trh s papírem pro recyklaci je stále více turbulentní a nevypočitatelný. Podmínky obchodování se mění i během jednoho měsíce. Jak to bude dál a jak nás ovlivní nová legislativa z EU (circular economy)? Co lze očekávat od Čínského trhu a co na to český nový zákon o odpadech? Tentokrát se uvedený odborný seminář o sběrovém papíru bude konat na Jižní Moravě u Hustopečí, v areálu hotelu Kurdějov a to v již tradičním poprázdninovém termínu, konkrétně dne 19. září 2017. Po následující odbornm programu a diskuzi se bude konat po celý večer raut v prostorách bowlingu, zajištěno je i posezení ve vinném sklípku s cimbálovou muzikou a ochutnávkou vín. Podrobné pozvánky a přihlášky, včetně programu a informací k rezervaci ubytování, jsou k dispozici u ACPP a spolupořadatelské společnosti EURO WASTE.

CEPI ADG Spring Meeting v Praze

Ve dnech 8. -10. června 2017 se konalo v Praze významné zasedání CEPI - Spring Meeting ADG. Celkem se ho zúčastnilo 15 zástupců papírenských zemí EU, sdružených v CEPI spolu s dalšími doprovodnými osobami. Kromě hlavního pátečního zasedání členů ADG a společenského večera na parníku, následoval v sobotu výlet účastníků do sklárny v Nižboru a na hrad Křivoklát.

EmbaxPrint 2018

Z chystaných dalších velkých akcí firem ACPP je opět třeba připomenout účast na veletrhu EmbaxPrint koncem února 2018 v Brně, kde bude znovu realizována společná expozice členských firem na stánku ACPP.

Konference SPPC Papír a celulóza 2017 Chemie v celulózo - papírenském průmyslu

Po čtyřech letech se opět v hotelu Diana ve Velkých Losinách konala pod patronací ACPP a ZCPP SR velká mezinárodní odborná konference Společnosti průmyslu papíru a celulózy při ČS VTS s názvem Papír a celulóza – Pulp & Paper 2017, zaměřená tentokrát na chemii v papírenském průmyslu. Oficiální zahájení odborné mezinárodní konference se uskutečnilo ve středu 14. 6. 2017 odpoledne a moderoval ho Miloš Lešikar z ACPP. Za pořádající SPPC téměř stovku účastníků přivítal předseda Jan Gojný, za ZCPP SR pozdravil přítomné Štefan Boháček a za ACPP Jaroslav Jiřička. Součástí úvodního ceremoniálu bylo také předání ocenění za celoživotní zásluhy o papírenský průmysl Prof. Potůčkovi z Univerzity Pardubice a pak ještě pozdrav již dříve oceněného doc. Krkošky ze STU Bratislava, který SPPC předal ze dřeva vyřezávaný reliéf s papírenskou tématikou. Následoval náročný odborný program, zahrnující ve středu pět přednášek a druhý den dokonce deset odborných příspěvků. V předsálí se současně představily ve studentské sekci čtyři postery studentů ze STU v Bratislavě a probíhala zde také výstavka zařízení a propagačních materiálů některých dalších zainteresovaných firem. Poslední den akce pak byla připravena pro zájemce návštěva Ruční papírny ve Velkých Losinách. Generálním partnerem konference Papír a celulóza 2017 byla společnost PAPCEL a. s., která je od letoška opět staronovým členem ACPP, se zajištěním celé akce pak pomáhala i řada dalších spolupracijících firem.

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz