ASOCIACE
ČESKÉHO
PAPÍRENSKÉHO
PRŮMYSLU
jazyk CZ language EN
hledat
výrobci buničin v nové asociaci lesníků a dřevozpracujících firem

výrobci buničin v nové asociaci lesníků a dřevozpracujících firem

13.12.2013

Zástupci významných lesnických a dřevozpracujících společností (včetně a. s. Biocel Paskov a Mondi Štětí) založili 4. prosince 2013 novou Asociaci lesnických a dřevozpracujících podniků. Tato společnost má jasnou ambici stát se výrazným zástupcem lesnicko-dřevařského sektoru a srozumitelným partnerem pro jednání se státními organizacemi o klíčových otázkách sektoru. Členové asociace totiž zajišťují více než polovinu komplexních zakázek státního podniku Lesy ČR a zpracovávají více než polovinu dříví těženého v České republice.

Téměř roční snaha o vznik uskupení reprezentujícího lesnicko-dřevařský sektor byla úspěšně zakončena prosincovou valnou hromadou Asociace dřevozpracujících podniků (ADP), kde byla schválena reorganizace, spočívající v rozšíření stávající asociace o lesnickou sekci a změně názvu z ADP na Asociaci lesnických a dřevařských podniků (ALDP). Členy ALDP se nově staly lesnické společnosti UNILES, a.s., PETRA spol. s r. o., Opavská lesní a. s., Lesostavby Frýdek - Místek a. s. a 1. písecká lesní a dřevařská, a. s. Předsedou pětičlenného předsednictva ALDP byl zvolen pan Ivo Klimša (předseda představenstva Biocel Paskov a. s. a člen představenstva ACPP) a místopředsedou Petr Jelínek (výrobně obchodní ředitel UNILES, a. s.).

"Vznik společné asociace lesníků a dřevařů vidím jako logický a prospěšný krok. Lesnicko-dřevařský komplex není vlastně nic nového, lesnictví bylo již při svém vzniku úzce spojeno se zpracováním dřeva. Samostatná existence ani jednoho z těchto oborů není vlastně možná. V posledních desetiletích jsme ale zaznamenávali spíše oddělování těchto oblastí, což dokládá i rozdělení státních kompetencí na různá ministerstva. ALDP by se chtěla stát aktivním zástupcem lesnicko-dřevařského sektoru pro jednání se státními organizacemi, ale i sjednocující platformou pro diskuzi o sektorových koncepcích a strategiích" řekl čerstvý předseda předsednictva ALDP Ivo Klimša. Mgr. Patrik Mlynář

nastavení cookies Asociace českého papírenského průmyslu Asociace českého papírenského průmyslu
Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7
tel: +420 724 095 844
e-mail: acpp(***antispam***@***antispam***)acpp(***antispam***.***antispam***)cz